Pralnie samoobsługowe

Pralnie samoobsługowe stają się z roku na rok bardziej popularne. Bardzo często właściciele takich obiektów, zastawiają się jakie maszyny będą odpowiednie dla tego typu miejsc.


Przedstawiamy propozycje urządzeń, które spełniają warunki zachodzące w pralniach samoobsługowych.
Maszyny serii FX i T są maszynami w pełni profesjonalnymi, przeznaczone do bardzo ciężkiej pracy o dobrej mechanice oraz dużych możliwościach dopasowania do konkretnych potrzeb klienta. Charakteryzują się krótkim czasem prania i suszenia. 
Maszyny serii S są maszynami semi-profesjonalnymi z mniejszą możliwością personalizacji. Pochodzą z rynku amerykańskiego, gdzie projektowane zostały pod pralnie samoobsługowe, które są tam bardzo popularne. Urządzenia te są proste w użytkowaniu i ekonomiczne w zakupie. 
Maszyny serii SC I DAM - najprostszy rodzaj maszyn. Dedykowane do małych pomieszczeń o małym natężeniu ruchu. 

Ważnym elementem mającym wpływ na czas prania jest przygotowanie odpowiedniego zasobu gorącej wody. Należy mieć zatem na uwadze zakup urządzeń do przygotowywania i magazynownia CWU. W naszej ofercie posiadamy profesjonalne, przemysłowe, przepływowe podgrzewacze wody firmy Smith. Posiadamy w swojej ofercie dwie serie tych urządzeń - seria INNOVO i BF. Dobieramy je w zależności od zapotrzebowania na gorącą wodę.

Najtańszym rozwiązaniem płatności za pranie i suszenie są wrzutniki w maszynach. Jednak ta opcja wymaga częstej i bardziej czasochłonnej obsługi. W pralniach samoobsługowych stosuje się zasadę: jedna pralka-jedna suszarka, aby maksymalnie skrócić czas przebywania klienta w pralni. Ilość urządzeń zależy od wielu czynników min: od ceny, promocji, przekroju społecznego zamieszkującego dany obiekt jak również narodowości. Jeden klient zajmuje zazwyczaj dwie pralki (do kolorów i do białego), wobec tego przy zbyt małej ilości maszyn łatwo o „zablokowanie” pralni przez jedną osobę. W najmniejszym nawet obiekcie powinny znaleźć się co najmniej trzy komplety maszyn. Zawsze polecamy postawienie jednego większego urządzenia, ponieważ dzięki temu z pralni będzie mogła skorzystać osoba, która chciałaby wyprać tekstylia większych gabarytów np. kołdrę czy narzuty.

PRALUS

Adres:
30-826 Kraków
ul. Bieżanowska 102C